Kā cilvēki var pārvaldīt savas finanses

Budžeta plānošana, šķiet, ir ideāls veids, kā cilvēki var pārvaldīt savas finanses. Gandrīz ikviens ir sācis veidot savu budžetu–sākot ar privātpersonām, ģimenēm, līdz pat maziem un lieliem uzņēmumiem. Mēs ļoti labi apzināmies, cik grūti mūsdienās ir nopelnīt naudu ar nepārtraukti sarūkošo resursu pieejamību ap mums.

Bet lieta ir tāda, jo vairāk cilvēku iesaistītās budžeta veidošanā, jo vairāk finanšu vadības koncepcijas jēdziens izplūst. Daudzi no mums baidās pat no vismazākajām svārstībām mūsu budžeta plānos. Dažiem cilvēkiem, budžeta plānošana ir kļuvusi par galveno dzīvesveidu. Viņi ir aizmirsuši par jautrību, viņi ir pilnībā aizmirsuši par saviem pienākumiem pret savu ģimeni; vienīgais, kas viņiem rūp, ir tas, lai viņu budžeta plāni neizjuktu.

Lai cik bēdīgi tas arī neizklausītos, tā ir taisnība. Tātad, ja Jūs domājat par sava budžeta izveidi tuvākajā laikā, Jums ir jāpatur prātā dažas norādes. Pirmkārt, nosakiet Jūsu vajadzību prioritātes. Budžeta veidošana nozīmē savu finanšu kontrolēšanu. Tātad, ja Jums ir jāizvēlas, kur Jūs labprātāk tērētu savu naudu, Jūsu vajadzībām vai vēlmēm? Vienmēr dodiet priekšroku svarīgākajām lietām, piemēram, Jūsu mājas rēķiniem un pārtikas iegādei.

Kamēr Jums ir parādi, visi pāri palikušie ienākumi būtu jāvelta parādu atmaksai. Vispirms atmaksājiet lielāko kredītu ar augstākajiem procentiem. Kad tas ir izdarīts, izvēlieties nākamo kredītu ar augstāko procentu likmi. Dariet to nepārtraukti un Jūs būsiet pārsteigts par to, cik daudz Jūs samazināsiet savus parādus.

Advertisements

Birkas: , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: