Budžeta plānošanas rīki

Turpmākajā raksta daļā apspriedīsim budžeta plānošanas rīkus. Izvēlieties sev vissaistošāko vai pamēģiniet visus, līdz atradīsiet vislabāko. Neskaidrību gadījumā iesakām vērsties pēc palīdzības pie finanšu konsultanta, kurš sakārtos tieši Jūsu personīgo budžetu.

Budžeta rīks #1: Pildspalva, papīrs un kalkulators.

Visvecākā un pārbaudītākā budžeta plānošanas metode, kas ir salīdzinoši efektīva, tomēr ar zināmiem trūkumiem. Jūs varat izveidot tabulu vai jebkādu citu pieraksta veidu, kuru izmantosiet ikdienas tēriņu reģistrēšanai. Tomēr trūkums ir laikietilpība, kā arī salīdzinoši daudzās neprecizitātes aprēķinos. Bez tam var rasties vajadzība ieviest pārmaiņas Jūsu budžeta plānošana, tātad plāns atkal jāpārraksta. Tāpēc kopumā tas ir laikietilpīgs process salīdzinot ar citām metodēm.

Tomēr, ja esat budžeta plānošanas sākumā un nekad neesat to darījis, šis ir pats vienkāršākais veids. Turiet lapiņu un pildspalvu naudas makā, lai uzreiz varētu pierakstīt visu, ko nopirkāt. Tādā veidā Jūs redzēsiet, kur paliek nauda. Rīka izmaksas: 0 eiro.

Budžeta rīks #2: MS Excel.

Visticamāk, Jūsu datorā jau ir Microsoft Excel, Apple Numbers (ja lietojat Apple) vai cita šāda veida programma. Šie rīki ir ļoti noderīgi un ērti izmantojami budžeta plānošanai, jo aprēķinus veic paši. Jums vienkārši jāizveido viena veidlapa, kuru varēsiet izmantot visiem mēnešiem.

3 galvenās priekšrocības:

  • Laikietilpīgi;
  • Nodrošina precīzus aprēķinus ar skaitļiem;
  • Vienu un to pašu veidlapu iespējams izmantot visu laiku.

Tiesa, mīnus šai metodei ir tad, ja Jūs neprotat apieties ar šīm programmām. Tomēr tas nav iemesls, lai tās neizmantotu, jo Internetā ir atrodamas jau gatavas MS Excel budžeta plānošanas veidlapas iesācējiem. Pirms meklējat paraugu Internetā, pārliecinaties, ka Jūsu datoram ir instalēta MS Excel vai cita attiecīgā programma. Izmaksas: ap 10 eiro un mazāk par gatavo veidlapu, papildus izmaksas, ja vēlaties instalēt MS Excel vai citu tāda veida programmu.

Advertisements

Birkas: ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: